Date EastAutoNews · Raport lunar

Înmatriculări noi de autoturisme în Europa Centrală și de Est: Noiembrie 2025

21.317 autoturisme noi au fost înmatriculate în 1 piețe în Noiembrie 2025. Cehia a condus cu 21.317, urmat de – cu –. Cel mai bine vândut brand în regiune a fost Škoda.

21.317autoturisme noi înmatriculate
1piețe acoperite
ŠkodaBrand nr. 1 (33.8 % din datele pe brand)

Clasament pe țări

#ȚarăMașini noifață de luna precedentăAutoturisme second handBranduri de top
1 Cehia 21.317 -8,5 % 12.223 Škoda 7.199, Hyundai 1.631, Volkswagen 1.517

Top 15 branduri în regiune

Škoda7.199
Hyundai1.631
Volkswagen1.517
Toyota1.511
Dacia1.183
Renault780
Kia758
Mercedes-Benz704
Ford621
BMW519
Cupra480
Peugeot472
Audi461
Volvo455
Citroën366

Totalurile pe brand însumează listele de branduri publicate pe țări; unele piețe publică doar brandurile de top.

Utilizați și citați aceste date

Puteți cita și republica aceste cifre gratuit dacă menționați sursa „EastAutoNews” și faceți link către această pagină.

Descarcă CSV Primește raportul lunar

Surse și metodologie

Cifrele reprezintă înmatriculările inițiale de autoturisme noi raportate de registrele naționale și asociațiile importatorilor. Datele sunt actualizate zilnic; lunile în curs sunt marcate. Standardele editoriale · Corecturi

Arhivă

Noutăți pe WorldTrader24 10 vehicule
AplicațieInstalează