Date EastAutoNews · Raport lunar

Înmatriculări noi de autoturisme în Europa Centrală și de Est: Iulie 2025

20.817 autoturisme noi au fost înmatriculate în 1 piețe în Iulie 2025. Cehia a condus cu 20.817, urmat de – cu –. Cel mai bine vândut brand în regiune a fost Škoda.

20.817autoturisme noi înmatriculate
1piețe acoperite
ŠkodaBrand nr. 1 (33.1 % din datele pe brand)

Clasament pe țări

#ȚarăMașini noifață de luna precedentăAutoturisme second handBranduri de top
1 Cehia 20.817 -6,3 % 13.478 Škoda 6.890, Hyundai 1.819, Toyota 1.615

Top 15 branduri în regiune

Škoda6.890
Hyundai1.819
Toyota1.615
Volkswagen1.439
Dacia1.064
Kia936
Ford811
Mercedes-Benz663
BMW477
Renault474
Peugeot432
Volvo423
Cupra414
MG336
Opel296

Totalurile pe brand însumează listele de branduri publicate pe țări; unele piețe publică doar brandurile de top.

Utilizați și citați aceste date

Puteți cita și republica aceste cifre gratuit dacă menționați sursa „EastAutoNews” și faceți link către această pagină.

Descarcă CSV Primește raportul lunar

Surse și metodologie

Cifrele reprezintă înmatriculările inițiale de autoturisme noi raportate de registrele naționale și asociațiile importatorilor. Datele sunt actualizate zilnic; lunile în curs sunt marcate. Standardele editoriale · Corecturi

Arhivă

Noutăți pe WorldTrader24 10 vehicule
AplicațieInstalează