Date EastAutoNews · Raport lunar

Înmatriculări noi de autoturisme în Europa Centrală și de Est: Martie 2025

22.566 autoturisme noi au fost înmatriculate în 1 piețe în Martie 2025. Cehia a condus cu 22.566, urmat de – cu –. Cel mai bine vândut brand în regiune a fost Škoda.

22.566autoturisme noi înmatriculate
1piețe acoperite
ŠkodaBrand nr. 1 (35.5 % din datele pe brand)

Clasament pe țări

#ȚarăMașini noifață de luna precedentăAutoturisme second handBranduri de top
1 Cehia 22.566 +27 % 12.534 Škoda 8.000, Hyundai 1.847, Volkswagen 1.397

Top 15 branduri în regiune

Škoda8.000
Hyundai1.847
Volkswagen1.397
Toyota1.344
Dacia1.009
Kia1.006
Ford812
Mercedes-Benz683
Renault615
BMW597
MG560
Peugeot476
Suzuki416
Audi387
Tesla359

Totalurile pe brand însumează listele de branduri publicate pe țări; unele piețe publică doar brandurile de top.

Utilizați și citați aceste date

Puteți cita și republica aceste cifre gratuit dacă menționați sursa „EastAutoNews” și faceți link către această pagină.

Descarcă CSV Primește raportul lunar

Surse și metodologie

Cifrele reprezintă înmatriculările inițiale de autoturisme noi raportate de registrele naționale și asociațiile importatorilor. Datele sunt actualizate zilnic; lunile în curs sunt marcate. Standardele editoriale · Corecturi

Arhivă

Noutăți pe WorldTrader24 10 vehicule
AplicațieInstalează