Date EastAutoNews · Raport lunar

Înmatriculări noi de autoturisme în Europa Centrală și de Est: Februarie 2025

17.773 autoturisme noi au fost înmatriculate în 1 piețe în Februarie 2025. Cehia a condus cu 17.773, urmat de – cu –. Cel mai bine vândut brand în regiune a fost Škoda.

17.773autoturisme noi înmatriculate
1piețe acoperite
ŠkodaBrand nr. 1 (33.5 % din datele pe brand)

Clasament pe țări

#ȚarăMașini noifață de luna precedentăAutoturisme second handBranduri de top
1 Cehia 17.773 -8,1 % 11.100 Škoda 5.962, Hyundai 1.682, Volkswagen 1.380

Top 15 branduri în regiune

Škoda5.962
Hyundai1.682
Volkswagen1.380
Toyota1.073
Kia899
Dacia801
Ford720
Mercedes-Benz565
Renault486
BMW455
MG409
Peugeot371
KGM336
Suzuki307
Audi297

Totalurile pe brand însumează listele de branduri publicate pe țări; unele piețe publică doar brandurile de top.

Utilizați și citați aceste date

Puteți cita și republica aceste cifre gratuit dacă menționați sursa „EastAutoNews” și faceți link către această pagină.

Descarcă CSV Primește raportul lunar

Surse și metodologie

Cifrele reprezintă înmatriculările inițiale de autoturisme noi raportate de registrele naționale și asociațiile importatorilor. Datele sunt actualizate zilnic; lunile în curs sunt marcate. Standardele editoriale · Corecturi

Arhivă

Noutăți pe WorldTrader24 10 vehicule
AplicațieInstalează