LEPAS L4, 2026’da küresel olarak tanıtılan ve LEPAS’ın uluslararası genişlemesinin kilit modellerinden biri olarak sunulan kompakt bir SUV’dur. Geleneksel benzinli motorlar ve bir elektrik türevi, güçlü dijital donanım ve rekabetçi iç mekan sunuyor — ayrıca LEPAS, 2027 için öncelikli bölgeler arasında Orta Avrupa pazarlarını belirtti.

Temel bilgiler hızlı bakış

  • Durum: satışta (dünya prömiyeri 3 Mart 2026; resmi LEPAS bülteni).
  • Dünya prömiyeri: 3 Mart 2026 (resmi lansman yemeği, Johannesburg).
  • Pazar lansmanı (CEE): LEPAS, 2027’nin ilk yarısında Çekya, Macaristan ve Slovakya’ya girişini duyurdu; Romanya 2027 için listelendi, ithalatçı Materom ve Sibiu’da bir showroom mevcut; Polonya ve Baltık devletleri için resmi duyuru bulunamadı.
  • Yurt içi perakende fiyatları yalnızca Güney Afrika için yayımlandı: L4 Amur ZAR 299,900; L4 Javan ZAR 369,900; L4 Pantera ZAR 419,900.
  • İtici güçler: ICE 1.5 NA (80 kW), ICE 1.5 T turbo (108 kW, 225 Nm) ve ihracat/elektrikli türevi bir BEV (rapor edilen 160 kW).
  • Bazı materyallerde bildirilen BEV menzili: 500 km (NEDC); WLTP/Avrupa BEV menzili ve batarya kapasitesi yayımlanmadı.
  • Boyutlar: Uzunluk 4.406 mm; Dingil mesafesi 2.700 mm; bagaj 458 / 1.284 L (koltuklar açık / katlanmış).

Versiyonlar ve teknik özellikler

Versiyon Güç ünitesi türü Güç Motor / batarya Tüketim / menzil
L4 Amur (ICE) Benzin (ICE) 80 kW @ 6.300 rpm 1.5 L atmosferik benzinli motor Birleşik 6.9 L/100 km; CO2 159 g/km
L4 Javan / L4 Pantera (ICE turbo) Benzin (ICE) 108 kW @ 5.500 rpm 1.5 T (turbo) benzinli motor Birleşik 7.0 L/100 km; CO2 159 g/km; 225 Nm (2.000–4.000 rpm)
L4 EV (BEV) Bataryalı elektrikli (BEV) 160 kW (rapor edildi) Batarya kapasitesi Avrupa için yayımlanmadı Rapor edilen 500 km (NEDC); WLTP/Avrupa menzili yayımlanmadı

Tasarım ve iç mekan

LEPAS, L4’ü sınıfına göre rekabetçi paketlemeye sahip bir kompakt SUV olarak tanıtıyor: 2.700 mm dingil mesafesi ve 458 L bagaj (1.284 L katlanmış) kullanışlı kabin ve bagaj hacmi vaat ediyor. LEPAS tarafından yayımlanan iç mekan öne çıkan özellikleri arasında 13.2 inç 2K merkez dokunmatik ekran; daha yüksek donanım seviyelerinde 50 W kablosuz şarj ve kapsamlı kamera örtüsü yer alıyor.

Teknoloji ve sürüş

L4, birden çok türevin sunulduğu LEPAS’ın Intelligent LEX platformu üzerinde sunuluyor: iki benzinli motor (1.5 NA ve 1.5 T) ve ihracat için bir elektrikli varyant. LEPAS dokümanlarında belirtilen güvenlik/destek ve konfor donanımları arasında 540° çevre görüş kamera sistemi ve bazı pazarlarda kapsamlı bir sahiplik paketi bulunuyor (örnek: Güney Afrika bölgesel materyallerinde garanti ve servis koşulları listelenmiş).

Fiyatlar ve Orta & Doğu Avrupa pazarına lansman

Avrupa için resmi perakende fiyatlar henüz yayımlanmadı. LEPAS, 2027’nin ilk yarısında Çekya, Macaristan ve Slovakya’ya giriş planlarını duyurdu (şirket duyurusu 29 Eki 2026’de yayınlandı). Romanya’nın bir ithalatçısı (Materom) ve Sibiu’da bir showroomu bulunuyor ve L4 Romanya için 2027’de planlanmış olarak listeleniyor; Romanya için kesin lansman tarihi veya L4’e ilişkin perakende fiyatlar yayımlanmadı. Polonya ve Baltık devletleri için resmi LEPAS pazar‑lansman tarihleri veya distribütör duyuruları bulunamadı.

Yayımlanmış perakende fiyatlar yalnızca Güney Afrika için mevcut: L4 Amur ZAR 299,900’den başlıyor; L4 Javan ZAR 369,900; L4 Pantera ZAR 419,900.

Bu L4, CEE alıcıları ve bayileri için ne anlama geliyor

Duyurulan pazarlardaki alıcılar (Çekya, Macaristan, Slovakya, Romanya) için L4, benzinli ve BEV seçenekleriyle ana akım bir kompakt SUV paketi ve diğer bölgelerde lansmanda yoğun donanım listesi sunuyor. LEPAS’ın yayılımı mevcut markalar için satış ve satış sonrası rekabetini işaret ediyor, ancak her CEE ülkesinde yerel fiyatlandırma, donanım seviyeleri ve bayi ağının ölçeği LEPAS tarafından henüz yayımlanmadı.

Rakipler

LEPAS, materyallerinde L4 için resmi bir rakip listesi yayımlamadı; CEE’de yerel ana akım kompakt SUV’larla karşılaştırmalı konumlandırma belirtilmedi.

Sıkça sorulan sorular

LEPAS (Chery Group) L4 ne zaman çıkıyor?

L4’ün dünya prömiyeri 3 Mart 2026’de yapıldı. LEPAS, 2027’nin ilk yarısında Çekya, Macaristan ve Slovakya’ya girişini duyurdu; Romanya 2027 için listelendi ancak Avrupa’daki kesin ülke lansman tarihleri henüz yayımlanmadı.

LEPAS (Chery Group) L4 ne kadar?

Avrupa perakende fiyatları yayımlanmadı. Yayımlanmış perakende fiyatlar Güney Afrika için mevcut: L4 Amur ZAR 299,900; L4 Javan ZAR 369,900; L4 Pantera ZAR 419,900.

LEPAS (Chery Group) L4’ün menzili ne kadar?

Bazı pazar materyallerinde bir L4 BEV değeri olarak 500 km rapor edilmiştir (NEDC); WLTP/Avrupa menzili ve Avrupa için batarya kapasitesi LEPAS tarafından yayımlanmadı.

Hangi motorlar ve güç çıkışları mevcut?

LEPAS, 1.5 L atmosferik benzinli motoru (80 kW) ve 1.5 T turbo benzinli motoru (108 kW, 225 Nm) ile ihracat/elektrikli türevler için rapor edilen 160 kW BEV varyantını listeliyor.

L4’ün boyutları ve bagaj hacmi nedir?

LEPAS, L4’ü 4.406 mm uzunluğunda, 1.820 mm genişliğinde, 1.635 mm yüksekliğinde, 2.700 mm dingil mesafesine ve 458 L (arka koltuklar dik) / 1.284 L (koltuklar katlı) bagaj hacmine sahip olarak listeliyor.

L4 Orta & Doğu Avrupa’da üretilecek mi?

LEPAS, L4 için herhangi bir CEE üretim tesisini duyurmadı; sağlanan materyallerde üretim tesisine dair ayrıntılar yayımlanmadı.

LEPAS hangi garanti ve satış sonrası desteğini sunuyor?

LEPAS’ın Güney Afrika bölgesel materyalleri kapsamlı bir sahiplik paketi listeliyor (örnek: ilk sahip için 5 yıl / 150.000 km araç garantisi ve 10 yıl / 1.000.000 km motor garantisi artı servis planları). Avrupa için L4’e ilişkin garanti / satış sonrası koşulları yayımlanmadı.

LEPAS L4 elektrikli bir araçtır; okuyucular elektrikli araç ilanları arayacaktır →

Durum: 2026-11-05. Üretici yeni bilgi yayımladıkça bu sayfa güncellenir.