LEPAS L4 to kompaktowy SUV wprowadzony globalnie w 2026 roku jako kluczowy model w międzynarodowej ekspansji LEPAS. Dostępny jest z konwencjonalnymi silnikami benzynowymi oraz wersją elektryczną, oferuje bogate wyposażenie cyfrowe i konkurencyjną przestrzeń wewnętrzną — a LEPAS wskazał rynki Europy Środkowej jako priorytetowe terytoria na 2027 rok.

Kluczowe fakty w skrócie

  • Status: w sprzedaży (premiera światowa 3 marca 2026; oficjalne wydanie LEPAS).
  • Premiera światowa: 3 marca 2026 (oficjalna kolacja inaugurująca, Johannesburg).
  • Wejście na rynek (Europa Środkowa i Wschodnia): LEPAS ogłosił wejście do Czech, Węgier i Słowacji w I połowie 2027; Rumunia wymieniona na 2027 z Materom jako importerem i salonem w Sybinie; Polska i kraje bałtyckie: brak oficjalnych ogłoszeń.
  • Ceny detaliczne opublikowane tylko dla Republiki Południowej Afryki: L4 Amur ZAR 299 900; L4 Javan ZAR 369 900; L4 Pantera ZAR 419 900.
  • Układy napędowe: silnik spalinowy 1.5 wolnossący (80 kW), 1.5 T turbo (108 kW, 225 Nm) oraz elektryczna wersja BEV na eksport (zgłaszane 160 kW).
  • Podawany zasięg wersji BEV w niektórych materiałach: 500 km (NEDC); zasięg WLTP/europejski i pojemność baterii nieopublikowane.
  • Wymiary: długość 4 406 mm; rozstaw osi 2 700 mm; bagażnik 458 / 1 284 l (fotele w górze/złożone).

Wersje i dane techniczne

Wersja Rodzaj napędu Moc Silnik / bateria Zużycie / zasięg
L4 Amur (ICE) Benzyna (ICE) 80 kW @ 6 300 obr./min 1.5 l silnik wolnossący benzynowy Średnie 6,9 l/100 km; CO2 159 g/km
L4 Javan / L4 Pantera (ICE turbo) Benzyna (ICE) 108 kW @ 5 500 obr./min 1.5 T (turbo) benzyna Średnie 7,0 l/100 km; CO2 159 g/km; 225 Nm (2 000–4 000 obr./min)
L4 EV (BEV) Elektromobilny (BEV) 160 kW (zgłoszone) Pojemność baterii nieopublikowana dla Europy Podawane 500 km (NEDC); zasięg WLTP/europejski nieopublikowany

Styling i wnętrze

LEPAS przedstawia L4 jako kompaktowy SUV o konkurencyjnym rozplanowaniu: rozstaw osi 2 700 mm i bagażnik 458 l (1 284 l po złożeniu siedzeń) zapewniają użyteczną przestrzeń kabiny i bagażu. Wnętrze wyróżnia 13,2‑calowy ekran centralny 2K; wyższe poziomy wyposażenia zawierają 50 W ładowanie bezprzewodowe i rozbudowany zakres kamer.

Technologia i napęd

L4 bazuje na platformie Intelligent LEX firmy LEPAS z kilkoma odmianami: dwa silniki benzynowe (1.5 NA i 1.5 T) oraz wariant elektryczny przeznaczony na eksport. Wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa/asystencji i wygody wymienione w materiałach LEPAS obejmuje system kamer 540° oraz kompleksowy pakiet posiadania w niektórych rynkach (przykład: warunki gwarancji i serwisu w materiałach regionalnych dla Południowej Afryki).

Ceny i wprowadzenie na rynek w Europie Środkowej i Wschodniej

Oficjalne ceny detaliczne dla Europy nie zostały jeszcze opublikowane. LEPAS ogłosił plany wejścia do Czech, Węgier i Słowacji w pierwszej połowie 2027 roku (ogłoszenie firmy zdystrybuowane 29 października 2026). Rumunia ma importera (Materom) i salon w Sybinie, a L4 jest wymieniony jako planowany na 2027; brak rumuńskiej daty wprowadzenia lub cen detalicznych L4. Polska i kraje bałtyckie: nie znaleziono oficjalnych dat wprowadzenia LEPAS ani komunikatów dystrybutorów.

Opublikowane ceny detaliczne dostępne są tylko dla Republiki Południowej Afryki: L4 Amur od ZAR 299 900; L4 Javan ZAR 369 900; L4 Pantera ZAR 419 900.

Co to oznacza dla nabywców i dealerów w Europie Środkowej i Wschodniej

Dla nabywców na rynkach wymienionych (Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia) L4 oferuje powszechny pakiet kompaktowego SUV‑a z opcjami benzynowymi i BEV oraz obszernym wyposażeniem przy wprowadzeniu na innych rynkach. Wejście LEPAS sygnalizuje nową konkurencję sprzedaży i obsługi posprzedażnej dla istniejących marek, jednak dokładne lokalne ceny, poziomy wyposażenia i skala sieci dealerskiej w poszczególnych krajach CEE nie zostały jeszcze opublikowane przez LEPAS.

Konkurenci

LEPAS nie opublikował oficjalnej listy konkurentów dla L4 w swoich materiałach; pozycjonowanie porównawcze w CEE względem lokalnych mainstreamowych kompaktowych SUV‑ów nie zostało określone.

Często zadawane pytania

Kiedy wychodzi LEPAS (Chery Group) L4?

L4 miał premierę światową 3 marca 2026. LEPAS ogłosił wejście do Czech, Węgier i Słowacji w I połowie 2027; Rumunia wymieniona jest na 2027, ale dokładne daty wprowadzenia w krajach europejskich nie zostały jeszcze opublikowane.

Ile kosztuje LEPAS (Chery Group) L4?

Ceny detaliczne w Europie nie zostały opublikowane. Istnieją opublikowane ceny detaliczne dla Republiki Południowej Afryki: L4 Amur ZAR 299 900; L4 Javan ZAR 369 900; L4 Pantera ZAR 419 900.

Jaki zasięg ma LEPAS (Chery Group) L4?

W niektórych materiałach rynkowych podano wartość zasięgu L4 BEV na 500 km według NEDC; zasięg WLTP/europejski oraz pojemność baterii dla Europy nie zostały opublikowane przez LEPAS.

Jakie silniki i moce są dostępne?

LEPAS wymienia 1.5 l silnik wolnossący benzynowy (80 kW) oraz 1.5 T turbodoładowany benzynowy (108 kW, 225 Nm) oraz zgłasza 160 kW wariant BEV na eksport.

Jakie są wymiary L4 i pojemność bagażnika?

LEPAS podaje L4 jako długi 4 406 mm, szeroki 1 820 mm, wysoki 1 635 mm, z rozstawem osi 2 700 mm oraz bagażnikiem 458 l (tylne siedzenia w górze) / 1 284 l (siedzenia złożone).

Czy L4 będzie produkowany w Europie Środkowej i Wschodniej?

LEPAS nie ogłosił żadnej fabryki produkcyjnej w CEE dla L4; szczegóły dotyczące zakładów produkcyjnych nie zostały opublikowane w udostępnionych materiałach.

Jaką gwarancję i wsparcie posprzedażowe oferuje LEPAS?

Materiały regionalne LEPAS dla Republiki Południowej Afryki wymieniają kompleksowy pakiet posiadania (przykład: gwarancja pojazdu 5 lat / 150 000 km oraz gwarancja silnika 10 lat / 1 000 000 km dla pierwszego właściciela oraz plany serwisowe). Warunki gwarancji/obsługi posprzedażnej dla Europy nie zostały opublikowane.

LEPAS L4 to pojazd elektryczny; czytelnicy będą szukać ofert samochodów elektrycznych →

Status: 2026-11-05. Ta strona jest aktualizowana, gdy tylko producent opublikuje nowe informacje.