LEPAS L4 je kompaktni SUV lansiran globalno 2026. kao ključni model u međunarodnoj ekspanziji LEPAS‑a. Dolazi s konvencionalnim benzinskim motorima i električnom izvedbom, snažnom digitalnom opremom i konkurentnim prostorom u unutrašnjosti — a LEPAS je među prioritetnim teritorijima za 2027. naveo zemlje Srednje Europe.

Ključne informacije na brzinu

  • Status: u prodaji (svjetska premijera 3. ožujka 2026.; službeno priopćenje LEPAS‑a).
  • Svjetska premijera: 3. ožujka 2026. (službenavečera za lansiranje, Johannesburg).
  • Lansiranje na tržištu (Srednja i Istočna Europa): LEPAS je najavio ulazak u Češku, Mađarsku i Slovačku u prvom polugodištu 2027.; Rumunjska navedena za 2027. s tvrtkom Materom kao uvoznikom i izložbenim salonom u Sibiuu; Poljska i baltičke države: nisu pronađena službena priopćenja.
  • Malo maloprodajne cijene objavljene samo za Južnu Afriku: L4 Amur ZAR 299.900; L4 Javan ZAR 369.900; L4 Pantera ZAR 419.900.
  • Pogonski sklopovi: ICE 1.5 atmosferski (80 kW), ICE 1.5 T turbo (108 kW, 225 Nm) i BEV izvozna/električna izvedba (prijavljeno 160 kW).
  • Prijavljena BEV autonomija u nekim materijalima: 500 km (NEDC); WLTP/europska BEV autonomija i kapacitet baterije nisu objavljeni.
  • Dimetrije: Duljina 4.406 mm; Međuosovinski razmak 2.700 mm; prtljažnik 458 / 1.284 L (sjedišta podignuta/položena).

Verzije i tehničke specifikacije

Verzija Tip pogona Snaga Motor / baterija Potrošnja / doseg
L4 Amur (ICE) Benzin (ICE) 80 kW @ 6.300 o/min 1,5 L atmosferski benzinski Kompozitno 6,9 L/100 km; CO2 159 g/km
L4 Javan / L4 Pantera (ICE turbo) Benzin (ICE) 108 kW @ 5.500 o/min 1,5 T (turbo) benzinski Kompozitno 7,0 L/100 km; CO2 159 g/km; 225 Nm (2.000–4.000 o/min)
L4 EV (BEV) Baterijski električni (BEV) 160 kW (prijavljeno) Kapacitet baterije nije objavljen za Europu Prijavljeno 500 km (NEDC); WLTP/europski doseg nije objavljen

Dizajn i unutrašnjost

LEPAS predstavlja L4 kao kompaktni SUV s paketiranjem konkurentnim za klasu: međuosovinski razmak od 2.700 mm i prtljažnik od 458 L (1.284 L preklopljena) obećavaju iskoristiv prostor kabine i prtljage. Istaknuti elementi unutrašnjosti objavljeni od LEPAS‑a uključuju 13,2‑inčni 2K centralni zaslon osjetljiv na dodir; viši paket opreme sadrži 50 W bežično punjenje i opsežno pokrivanje kamerama.

Tehnologija i vožnja

L4 se nudi na LEPAS‑ovoj Intelligent LEX platformi s više izvedbi: dva benzinska motora (1.5 NA i 1.5 T) i električna varijanta za izvoz. Sigurnosna/pomoćna i komforna oprema istaknuta u LEPAS‑ovim materijalima uključuje 540° sustav kamera za pregled okoline i sveobuhvatan paket vlasništva u nekim tržištima (primjer: jamstveni i servisni uvjeti za Južnu Afriku navedeni u regionalnim materijalima).

Cijene i lansiranje na tržište u Srednjoj i Istočnoj Europi

Službene maloprodajne cijene za Europu još nisu objavljene. LEPAS je najavio planove za ulazak u Češku, Mađarsku i Slovačku u prvoj polovici 2027. (tvrtkino priopćenje distribuirano 29. listopada 2026.). Rumunjska ima uvoznika (Materom) i izložbeni salon u Sibiuu te je L4 naveden za Rumunjsku u 2027.; za Rumunjsku nisu objavljeni točan datum lansiranja niti maloprodajne cijene za L4. Poljska i baltičke države: nisu pronađeni službeni datumi lansiranja ili objave distributera od LEPAS‑a.

Objavljene maloprodajne cijene dostupne su samo za Južnu Afriku: L4 Amur od ZAR 299.900; L4 Javan ZAR 369.900; L4 Pantera ZAR 419.900.

Što L4 znači za kupce i distributere u SIE

Za kupce u najavljenim tržištima (Češka, Mađarska, Slovačka, Rumunjska) L4 donosi uobičajeni paket kompakt‑SUV‑a s benzinskim i BEV opcijama te bogatim popisom opreme kakav je viđen pri lansiranju na drugim regijama. Rollout LEPAS‑a signalizira novu konkurenciju u prodaji i postprodaji za postojeće marke, no točne lokalne cijene, razine opreme i obujam mreže dilera u svakoj SIE državi još nisu objavljeni od strane LEPAS‑a.

Konkurenti

LEPAS nije objavio službeni popis konkurenata za L4 u svojim materijalima; usporedno pozicioniranje u SIE u odnosu na lokalne mainstream kompaktne SUV‑ove nije specificirano.

Često postavljana pitanja

Kada izlazi LEPAS (Chery Group) L4?

L4 je imao svjetsku premijeru 3. ožujka 2026. LEPAS je najavio ulazak u Češku, Mađarsku i Slovačku u prvom polugodištu 2027.; Rumunjska je navedena za 2027., ali točni datumi lansiranja po državama u Europi još nisu objavljeni.

Koliko košta LEPAS (Chery Group) L4?

Maloprodajne cijene za Europu nisu objavljene. Objavljene maloprodajne cijene postoje za Južnu Afriku: L4 Amur ZAR 299.900; L4 Javan ZAR 369.900; L4 Pantera ZAR 419.900.

Koji doseg ima LEPAS (Chery Group) L4?

U nekim materijalima za tržište naveden je podatak o BEV‑u od 500 km prema NEDC; WLTP/europski doseg i kapacitet baterije za Europu nisu objavljeni od LEPAS‑a.

Koji motori i izlazi snage su dostupni?

LEPAS navodi 1,5 L atmosferski benzinski (80 kW) i 1,5 T turbo benzinski (108 kW, 225 Nm) te prijavljenu BEV varijantu od 160 kW za izvoz/električne izvedbe.

Koje su dimenzije L4 i kapacitet prtljažnika?

LEPAS navodi da je L4 dugačak 4.406 mm, širok 1.820 mm, visok 1.635 mm, s međuosovinskim razmakom 2.700 mm i prtljažnikom 458 L (stražnja sjedala podignuta) / 1.284 L (sjedala preklopljena).

Hoće li se L4 proizvoditi u Srednjoj i Istočnoj Europi?

LEPAS nije najavio proizvodni pogon u SIE za L4; detalji o proizvodnim pogonima nisu objavljeni u dostavljenim materijalima.

Kakvo jamstvo i postprodajnu podršku nudi LEPAS?

Regionalni materijali LEPAS‑a za Južnu Afriku navode sveobuhvatan paket vlasništva (primjer: jamstvo vozila 5 godina / 150.000 km i jamstvo motora 10 godina / 1.000.000 km za prvog vlasnika uz planove servisa). Europski uvjeti jamstva/postprodaje za L4 nisu objavljeni.

LEPAS L4 je električno vozilo; čitatelji će tražiti oglase električnih vozila →

Status: 2026-11-05. Ova stranica će se ažurirati čim proizvođač objavi nove informacije.