Nissan Pixo to nowy miejski samochód elektryczny segmentu A (5‑drzwiowy hatchback) zaprojektowany z myślą o europejskich warunkach miejskich; debiutuje jako kompaktowa, niskobudżetowa oferta EV Nissana dla klientów miejskich. Jest produkowany w zakładzie Renault w Novo Mesto w Słowenii, oferuje akumulator LFP 27,5 kWh z zasięgiem do 259 km wg WLTP i jest już możliwy do zamówienia w Niemczech, z dostawami od początku 2027 r.
Kluczowe fakty w skrócie
- Status: możliwy do zamówienia (zamówienia otwarte w Niemczech 3 listopada 2026 r.)
- Światowa premiera: 23 września 2026 r.
- Wejście na rynek / dostawy: dostawy dla klientów zaplanowane od początku 2027 r.
- Ceny w Niemczech: 19 990 € (Engage), 21 290 € (Advance), 22 690 € (Evolve)
- Układ napędowy: jedna wersja elektryczna z silnikiem 60 kW i akumulatorem LFP 27,5 kWh
- Zasięg / zużycie: do 259 km WLTP; zużycie 12,4–12,6 kWh/100 km w cyklu mieszanym
- Wymiary: długość 3 796 mm, rozstaw osi 2 492 mm; bagażnik 356 l (1 221 l po złożeniu siedzeń)
Wersje i specyfikacje
| Wersja / Pozycja | Specyfikacja |
|---|---|
| Układ napędowy | PIXO standard EV — silnik elektryczny 60 kW (ok. 82 KM) |
| Akumulator | Akumulator LFP 27,5 kWh (pierwszy akumulator LFP zastosowany w modelu Nissana w Europie) |
| Zasięg / Zużycie | Do 259 km (WLTP); zużycie energii w cyklu mieszanym: 12,4–12,6 kWh/100 km |
| Ładowanie | Szybkie ładowanie DC 50 kW (15–80% w ~28 minut); pokładowa ładowarka AC 11 kW (dwukierunkowa) |
| Wymiary | Długość 3 796 mm; rozstaw osi 2 492 mm; szerokość 1 790 mm; wysokość 1 512 mm; prześwit 140 mm; promień skrętu 9,9 m |
| Bagażnik | 356 l (po złożeniu tylnych siedzeń 1 221 l) |
Stylistyka i wnętrze
Nissan pozycjonuje Pixo jako samochód miejski skonstruowany z myślą o Europie, o kompaktowych wymiarach zewnętrznych i rozwiązaniach przestrzennych, które zapewniają użytkowy bagażnik o pojemności 356 litrów oraz rozstaw osi 2 492 mm. Dostępne są trzy poziomy wyposażenia — Engage, Advance i Evolve — co odzwierciedla prostą strategię wyposażenia skoncentrowaną na potrzebach miejskich.
Technologia i napęd
Pixo wykorzystuje silnik elektryczny o mocy 60 kW połączony z akumulatorem LFP 27,5 kWh, zapewniającym zasięg do 259 km wg WLTP oraz zużycie w cyklu mieszanym 12,4–12,6 kWh/100 km. Wyposażenie do ładowania obejmuje szybkie ładowanie DC 50 kW (15–80% w około 28 minut) oraz dwukierunkową pokładową ładowarkę AC 11 kW. Funkcje łączności obejmują Google built‑in, asystenta Gemini AI oraz funkcjonalności aplikacji MyNissan.
Ceny i wejście na rynek (perspektywa Europy Środkowo‑Wschodniej)
Nissan opublikował ceny detaliczne w Niemczech i otworzył zamówienia w Niemczech 3 listopada 2026 r.: Engage 19 990 €, Advance 21 290 € i Evolve 22 690 € (brutto, w tym 19% VAT). Dostawy dla klientów zaplanowano od początku 2027 r. Nissan potwierdza produkcję w zakładzie Renault w Novo Mesto w Słowenii. Ceny rynkowe dla innych krajów, w tym Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i państw bałtyckich, zostaną ogłoszone od grudnia 2026 r.; w tych rynkach ceny nie zostały jeszcze podane.
Konkurenci
Bezpośrednimi konkurentami wskazywanymi przez Nissana i w relacjach medialnych są inne małe elektryczne samochody miejskie segmentu A, takie jak Renault Twingo E‑Tech oraz Dacia Spring (nowa generacja / małe miejskie EV w segmencie A).
Najczęściej zadawane pytania
Kiedy Nissan Pixo wchodzi na rynek?
Światowa premiera miała miejsce 23 września 2026 r.; dostawy dla klientów zaplanowano od początku 2027 r.
Ile kosztuje Nissan Pixo?
Podano ceny w Niemczech: Engage 19 990 €; Advance 21 290 €; Evolve 22 690 € (brutto, w tym 19% VAT). Ceny dla innych rynków Europy Środkowo‑Wschodniej zostaną ogłoszone od grudnia 2026 r.
Jaki zasięg ma Nissan Pixo?
Akumulator LFP 27,5 kWh w Pixo daje do 259 km zasięgu wg WLTP; zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 12,4–12,6 kWh/100 km.
Gdzie jest produkowany Nissan Pixo?
Nissan potwierdza, że Pixo jest produkowany w zakładzie Renault w Novo Mesto w Słowenii (partnerstwo w ramach Aliansu).
Jakie opcje ładowania oferuje Pixo?
Standardowe opcje ładowania: szybkie ładowanie DC 50 kW (15–80% w ~28 minut) oraz dwukierunkowa pokładowa ładowarka AC 11 kW.
Jakie poziomy wyposażenia są dostępne?
Dostępne są trzy poziomy wyposażenia: Engage, Advance i Evolve.
Samochody elektryczne na WorldTrader24 →
Status: 2026-11-06. Ta strona jest aktualizowana, gdy producent opublikuje nowe informacje.



